צור קשר

רוצה טיול לקברי צדיקים
לקבלת מידע צור קשר!

שר שלום ג'רבי - חמש עובדות על התנדבות בשירות הלאומי אזרחי שלא ידעתם

השירות הלאומי אזרחי הוא אחד המוסדות הייחודיים בארץ, ומדי שנה מצטרפים אליו אלפי צעירים וצעירות שמעוניינים לתרום ממרצם, זמנם ויכולותיהם כדי להפוך את החיים בישראל לטובים ביותר ובפרט לסייע למי שזקוק לעזרה.

בראש מנהלת השירות הלאומי אזרחי, הגוף שאמון על פיתוח מסלולי התנדבות, הבטחת תנאים הולמים למתנדבים ולמתנדבות ונתינה בחזרה לאלה שנותנים מדי יום (בין השאר דרך הטבות וזכויות בתום השירות), עומד מאז שנת 2010 שר שלום ג'רבי, והוא מספק 5 עובדות שלא ידעתם על ההתנדבות לשירות החשוב.

1. אפשר לבצע שירות לאומי אזרחי גם בחו"ל

כחלק מהפיתוח המתמיד של עוד ועוד מסלולים שימשכו אליהם גם קבוצות אוכלוסייה שבעבר נמנעו מלשרת במסגרת זו, יזם שר שלום ג'רבי פתיחת מסלולי שירות בחו"ל לבני המגזר החרדי.

ההתנדבות היא בבתי חב"ד במזרח אירופה ובאסיה, והתרומה שלה לחיזוק הקשר בין יהודים מעבר לים לבין מדינת ישראל כמו גם לשמירת הקשר בין הישראלים שנמצאים במדינות שונות לבין הארץ משמעותית מאוד.

2. עזרה גם לבעלי החיים

בחלק ממסלולי ההתנדבות במסגרת השירות הלאומי אזרחי הסיוע שמעניקים בני ובנות השירות הוא לטובת בעלי החיים שחיים איתנו.

בין האפשרויות: התנדבות בבית החולים לחיות בר שבספארי, התנדבות בחוות החופש (מיזם חינוכי שמאפשר קירוב לבבות בין בני אדם לבין בעלי חיים שבדרך כלל נחשבים כחיות משק. אגב, כבוגר תנועת בני עקיבא, הערך של קירוב לבבות חשוב במיוחד עבור שר שלום ג'רבי, והוא מרבה לפעול למען הבאתו לידי ביטוי במסגרת השירות הלאומי אזרחי), התנדבות בעמותת אנונימוס לשמירה על זכויות בעלי חיים ועוד.

3. בני ובנות השירות זכאים לטיפול שיניים חינם

במסגרת הניסיון המתמיד לשפר את תנאי השירות, הגיע שר שלום ג'רבי להסכם עם רשת מכבידנט לפיו בני ובנות השירות הלאומי אזרחי יקבלו טיפולי שיניים בסיסיים בחינם וטיפולים נוספים בעלות נמוכה במיוחד. בין הטיפולים החינמיים: סתימה (אחת בשנה) ועקירה (גם כן אחת בשנה).

4. למה שר שלום ג'רבי פועל להרחבת ההתנדבות במגזר הערבי?

השאיפה לקרב בין הלבבות מנחה כאמור את שר שלום ג'רבי בתפקידו כראש מנהלת השירות הלאומי אזרחי, ובמסגרת זאת הוא משקיע מאמצים רבים להרחבת ההתנדבות במגזר הערבי.

הנתונים מעידים על הצלחה - אם ב-2012 היו כ-2,400 מתנדבים ממגזר זה (ומתוכם כ-85% במקומות שמשרתים את כלל האוכלוסייה ולא רק את המגזר הערבי), הרי שב-2015 כבר עמד מספר הצעירים והצעירות הערבים על כ-4,500.

5. קורס פסיכומטרי חינם

בחלק ממסלולי ההתנדבות זוכים בני ובנות השירות להטבה משמעותית בדמות לימודים בחינם - קורס פסיכומטרי ללא עלות, קורס מזכירות רפואית מבלי לשלם שקל ועוד.

דוגמאות למסלולים אלה הם במסגרת מכבי שירותי בריאות וקופת חולים כללית.