צור קשר

רוצה טיול לקברי צדיקים
לקבלת מידע צור קשר!

רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס או הרמבה נקרא כך משום מעשיה שהייתה בה מסופר על אחות של אשתו ברוריה, אשר נכלאה בידי הרומאים. רבי מאיר השתדל לשחררה ואפילו הבטיח לשומר שאם הוא ישחרר את את אחות אשתו לא יאונה לו כל רע, בתנאי שיגיד את המשפט "אלהא דמאיר ענני" השומר השתכנע ואכן כשבאו להעניש אותו הוא אמר את המשפט ויצא ללא פגע. נס זה נקרא על שמו ורבים נוהגים להשתמש בסגולה זאת בעת צרה.

מתחם קבר הרמב"ה (רבי מאיר בעל הנס) עצמו נמצא בסמוך לחמי טבריה, המקום גדול ומפואר מאוד קיימים בו מספר היכלות שנבנו עם הזמן על ידי ציבור המתפללים, במהלך השנים ציבור אשכנזי וציבור ספרדי כל אחד בנה לעצמו היכל תפילה אך את המקום עצמו פוקדים כל המגזרים. ניתן למצוא במקום חנות מזכרות אשר תמכור לכם בשמחה כל דבר אשר ניתן להדביק לו סגולה כל שהיא אנו ממליצים לכם ללכת על הסגולה הבטוחה והבדוקה שהיא תפילה זכה, או פרק תהילים. בנוסף ישנה פינה להדלקת נרות, שולחנות ישיבה.

"צדיקים אשר בארץ המה" תהילים טז

העיר צפת משופעת בצדיקים שוכני עפר וקדושים אשר בארץ המה, אך לא נשכח אשר לנו בישראל עוד שלושה ערי קודש כאמור ירושלים חברון וטבריה, טבריה היא עיר מיוחדת רבים שואלים מה כל כך קדוש בטבריה אז למען הסר ספק בטבריה היוותה מקום משכנה האחרון של הסנהדרין, בית הדין המקורי של העם היהודי, התלמוד הירושלמי (הגרסה העברית לתלמוד הבבלי) נחתם ונכתב ברובו בטבריה. טבריה מכל הערים היהודיות שרדה הכי הרבה זמן וגם בצורה טובה יחסית הודות לכך שלא השתתפה במרד הגדול ולכן הרומאים חסו עליה ונתנו לה להמשיך לשגשג.

מלונאות ואירוח באיזור הצפון

אם אתם באזור כחלק מחופשה באזור טבריה או בצפון, אל תוותרו על המלונות והצימרים הכפריים או צימרים לדתיים, בנוסף חופים נפרדים ופארק מים גדול בחוף גיא, בתחום האוכל ישנן שפע מסעדות בטבריה ובאזור אשר ישמחו לארח אתכם ולפנק אתכם באוכל ישראלי עד מטעמי חבל הבוז'ור שבצרפת, בנוסף ליין המקומי הנעשה בבוטיקים פרטים אשר גורפים מידי שנה פרסים רבים ומשאירים לצרפתים מקום לקנא.