צור קשר

רוצה טיול לקברי צדיקים
לקבלת מידע צור קשר!

קבר רבי משה בן מימון

בין קברי הצדיקים המפורסמים בטבריה הוא הרמב"ם רבי משה בן מימון נולד בקורדובה ונדד עם משפחתו עד אשר נשתקע במצרים שם היה הרופא של המלך צאלח א דין בשל מומחיותו באומנות המרפא כתבו עליו אף שירים אחד מהם מהלל תכונה זאת (ראה למטה) אשר לא הייתה יחידה בין היתר הרמב"ם הוא גדול הפוסקים אחד "משלושת עמודי ההוראה" עליהם מתבסס רבי יוסף קארו הקבור בצפת כשכתב את ספר ההלכה "שולחן ערוך" הרמב"ם היה פילוסוף והוגה דעות וידוע בגישה שכלתנית.

הרמב"ם נפטר במצרים אך ביקש במפורשות לא להיקבר שם כשציטט את הפסוק "אל נא תקברוני במצרים" הסיפור מספר שהניחו את ארונו על גמל ואמרו היכן שהגמל יעצור שם ייקבר הרמב"ם ואכן באורך פלא הגמל צעד ימים ולילות ולא עצר עד שהגיע אל העיר טבריה אל המקום אשר שם נמצא היום קברו של הרמב"ם.

איך מגיעים לקבר של הרמב"ם?

הציון נמצא מרחק הליכה מהתחנה המרכזית ואת הציון מעטרת אנדרטה מרשימה במקום קבורים גם רבן יוחנן בן זכאי והשל"ה אשר חיבר את התפילה המפורסמת על חינוך הילדים.
כמו בכל מתחם של קברות צדיקים גם כאן ניתן למצוא חנות מזכרות תשמישי קדושה וסגולות, ההמלצה שלנו – תפילה!
חויית נופש בצל תפילה בקברי צדיקים

קל ופשוט להגיע לקברות צדיקים מכינים את הבעל והילדים, קובעים עם בעל הצימר או חדרי האירוח הקרובים ויוצאים לדרך, גם עם האוכל לא צריך לשבור את הראש פשוט נכנסים לאחת המסעדות המעולות שישנן באזור. אפשרות שניה היא המנגל המסורתי.