צור קשר

רוצה טיול לקברי צדיקים
לקבלת מידע צור קשר!

רבי מאיר בעל הנס

קברי צדיקים מסודרים - היכן ישנם?

רוצים לבקר בקברי צדיקים, וחשוב לנו להגיע למקום מסודר (שירותים, מים ועוד) לאן הכי כדאי לנו להגיע?

בקברי צדיקים רבים, נבנתה תשתית של שירותים ציבוריים מים חשמל, ככל שאתרים של קברות צדיקים יותר פופולארים כך הם מטופחים יותר למשל קבר הצדיק רבי שמעון, וקבר הצדיק רבי מאיר בעל הנס המספקים עוד מגוון רחב של שירותים כגון מטבח לציבור הרחב, פינת קפה ומקווה לגברים.
 

איפה קבור רבי מאיר בעל הנס?

רבי מאיר בעל הנס קבור בפאתי טבריה על כביש 90 לכיוון צומת צמח בסמוך לחמי טבריה, ניתן להגיע בתחבורה ציבורית מהתחנה המרכזית, כמו כן ניתן להגיע על ידי מוניות שירות ומוניות ספיישל במחיר הנע בין 5 ל15 שקלים.

למה נקרא שמו של רבי מאיר - בעל הנס?

התואר "בעל הנס" הוצמד לרבי מאיר, לאחר שפעל לשחרור אחות אשתו מהכלא הרומי, הוא נתן למנהל הכלא סכום כסף והבטחה שבמידה והדבר יתגלה עליו לומר "אלהא דמאיר ענני", והדבר יגן עליו מכל רע, ואכן ההבטחה קוימה כשבאו להעניש את מנהל הכלא הוא אמר את המשפט ולא נענש.
 

מתי חי הרב מאיר בעל הנס?

הרב מאיר בעל הנס חי בדור הרביעי לדור התנאים, הוא צאצא של נירון קיסר שהתגייר. 
שמו נקשר לרבים מן הכתבים בגמרא והמשנה. לא נפסקו הלכות בשמו אך דעותיו הן מהחשובות בדו שיח ההלכתי.

רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס או הרמבה נקרא כך משום מעשיה שהייתה בה מסופר על אחות של אשתו ברוריה, אשר נכלאה בידי הרומאים. רבי מאיר השתדל לשחררה ואפילו הבטיח לשומר שאם הוא ישחרר את את אחות אשתו לא יאונה לו כל רע, בתנאי שיגיד את המשפט "אלהא דמאיר ענני" השומר השתכנע ואכן כשבאו להעניש אותו הוא אמר את המשפט ויצא ללא פגע.