צור קשר

רוצה טיול לקברי צדיקים
לקבלת מידע צור קשר!

צימרים לדתיים

כל אדם זקוק לחופשה וליציאה מהשגרה מפעם לפעם. האוויר השונה אותו נושמים, המיטה האחרת בה ישנים והנוף האחר אותו רואים מהחלון מאווררים אותנו ומעניקים לנו שחרור וכוחות מחודשים לשוב אל השגרה. אז לא משנה במה אנחנו עובדים ומה הוא העיסוק שלנו בחיי היום יום. כל אחד מאתנו ייהנה מפסק זמן של חופשה קצרה או ארוכה במקום כלשהו בארץ העיקר לצאת קצת מהנוף הידוע והמוכר.

אז היכן נטייל? כאן התשובה היא כמובן לא אחידה. יש אנשים שאצלם חופשה זה רק חוץ לארץ. אם הם לא עלו על המטוס, מבחינתם ללא הייתה כאן כל חופשה. לעומת זאת יש את האנשים שלא יוותרו על מלון טוב ואיכותי אי שם במקום מבודד בארץ, ויש את אלו שהם קצת קצרים בכסף אך עדיין לא מעוניינים לוותר על החופשה שלהם והם יבחרו את החופשה בצימר.

צימרים לדתיים – מה חשוב שיהיה שם?

גם הדתיים כמו כולם מחפשים את האתר לבלות בו את החופשה. אך בניגוד לציבור הכללי, לציבור הדתי ישנם דרישות קפדניות ובלתי מתפשרות גם כאשר הם יוצאים לחופשה. הם למשל לא יתפשרו על האזור שיתאים לאורח החיים שלהם מבחינת האוכלוסייה. חשוב להם גם שהצימר יהיה מותאם להם ולהשקפה שלהם. לא בכל צימר הם יסכימו להיות ובמיוחד כאשר מדובר בנופש של סוף שבוע שכולל גם את השהיה במקום בשבת.

צימרים לדתיים – מה עוד חשוב שיהיה שם?

בצימרים לדתיים חשוב שיהיו כמה דברים:

מטבח כשר – מטבח כשר אומר שהמטבח מחולק וכולל צד אחד בשרי וצד אחד חלבי. בכל צד אמור להיות כיור נפרד, משטח שיש מיוחד וגם תנור מיוחד. יהודי דתי לא יוכל לבשל במטבח שאינו כשר.
בית כנסת – האדם הדתי לא יוותר על תפילה בבית כנסת עם ספר תורה ומנין של אנשים.
ציוד לשבת – הצימר אמור לכלול את כל מה שצריך כדי להיות שם בשבת. זה אומר פלטה לחימום המאכלים, מיחם למים חמים, אפשרות לכבות את הנורה שבמקרר לפני שבת כדי למנוע את הכיבוי וההדלקה שלו בעת השימוש במקרר.

צימרים לדתיים אמורים להיות מתוכננים אחרת כדי שהמשפחה הדתית תוכל ליהנות מחופשה נעימה ומושלמת.